6.1.2014
Novinky

Za přispění advokátů KŠB vyšel komentář k novému občanskému zákoníku

V nakladatelství C. H. Beck vychází první svazek komentáře k novému občanskému zákoníku. Na jeho vzniku se autorsky podíleli mimo jiné advokáti KŠB Vlastimil Pihera a Jan Lasák.

První díl komentáře je věnován věcným právům a čtenáři v něm naleznou jak výklad nově pojatých tradičních institutů, jako je držba, vlastnictví včetně spoluvlastnictví, věcná břemena či byty, tak i výklad nových pojmů, například správy cizí věci. Renomovaní autoři, kteří se často podíleli již na předchozích komentářích, vykládají díky svým četným zkušenostem i méně jasné pasáže nového zákoníku.

Další články

17.4.2025
Novinky

Evropská unie očima čtvrťáků? Zábavná a hravá

Advokátka KŠB Petra Mirovská navštívila v rámci projektu "Advokáti do škol" čtvrťáky ze ZŠ Square a interaktivní formou jim představila téma Evropské unie.
9.4.2025
Novinky

Asistence při prodeji FK Teplice

Tým KŠB vedený Otou Machem a Josefem Křížem s partnerskou podporou Jana Lasáka asistoval skupině AGC Glass Europe při prodeji prvoligového týmu FK Teplice. Na transakci se podílel i náš koncipient Ivan Michňa.
7.4.2025
Novinky

Stáváme se oficiálním partnerem festivalu Smetanova Litomyšl

S velkou radostí oznamujeme, že jsme se stali oficiálním partnerem jednoho z nejvýznamnějších kulturních projektů v České republice – hudebního festivalu Smetanova Litomyšl. Jako „advokátní kancelář festivalu“ nás těší, že můžeme být součástí této již tradiční společenské události, která propojuje hudbu a jedinečné historické prostředí.